Czy zapłacę maksymalną deklarowaną kwotę?


Snajper działa wg takich samych zasad jak zwykły użytkownik licytujący na aukcjach. Oznacza to, że stosują się do niego wszystkie reguły ustanowione przez serwisy aukcyjne (Allegro, eBay, itp.).

Kwota, którą podajemy przy strzale jako swoje 'maksimum' jest licytowana przez Snajpera o wyznaczonej porze. Snajper nie patrzy jaka jest w danej chwili najwyższa oferta, aby ją minimalnie przebić, ale od razu składa Twoją maksymalną ofertę.

W tym momencie do gry wchodzą mechanizmy zastosowane w serwisach aukcyjnych, które powodują, że przebijasz rywali tylko o tyle ile trzeba, czyli o minimalną kwotę.

Efekt jest zatem taki, że

płacisz najmniej jak to możliwe

.

Zatem uzyskaliśmy pożądany efekt: zalicytować bardzo późno i zapłacić jak najmniej (nie przepłacić).

Przykład:
Aktualnie na aukcji prowadzi użytkownik kowal159. Widzimy, że jego wyświetlona stawka to 50 zł (załóżmy, że to jego maksymalna oferta). Ustawiamy strzał na 100 zł. Snajper licytuje w ostatnich sekundach 100 zł, ale Allegro przebija tylko minimalną kwotę i w efekcie wygrywamy przedmiot za 51 zł.

Wyjątkami od reguły mogą być (choć nie muszą) aukcje z ceną minimalną i wieloprzedmiotowe. Zapraszamy do zapoznania się z zasadami licytacji w aukcjach z ceną minimalną i wieloprzedmiotowych.


Zobacz także:
Poprzedni artykuł
Porady dla licytujących przy pomocy Snajper.net
Następny artykuł
Jaki czas strzału jest optymalny?