Allegro: przedłużanie aukcji


W wyniku ostatnich problemów technicznych, jakie miał serwis Allegro.pl, część aukcji została przedłużona o jeden, dwa lub więcej dni.

Przedłużane aukcje można podzielić na 2 kategorie:
  1. zakończone i następnie (po kilku godzinach) wznowione
    W tym przypadku poszkodowani byli ci kupujący, którym udało się wygrać przedmiot. Snajper zgodnie z planem licytował w ostatnich sekundach aukcji i ją wygrał, a następnie (np. po kilku godzinach) okazywało się, że Allegro ją przedłużyło. W tej sytuacji możemy polecić jedynie poproszenie sprzedawcy o wycofanie oferty i ponowne ustawienie strzału. Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, że nic w tej sytuacji nie jesteśmy w stanie zrobić, gdyż nigdy zawczasu nie wiadomo, że dana aukcja zostanie wznowiona i przedłużona. Nie mamy także wpływu na decyzje Allegro o wznawianiu aukcji.

  2. przedłużone jeszcze przed zakończeniem
    Nasz program sprawdza aukcje wszystkich zaplanowanych strzałów co pewien czas i jeśli wykryje, że aukcja jest przedłużona, to automatycznie uaktualnia datę strzału. Czasem jednak aukcje były przedłużane tuż przed zakończeniem, albo w tak dużej ilości, że nasz program nie był w stanie wszystkich od razu sprawdzić i zaktualizować. Mogło się zatem zdarzyć, że został oddany strzał wg pierwotnej daty końca aukcji, a dopiero później nastąpiła poprawka i przestawienie go na nowy termin. Za wszystkie tego typu sytuacje serdecznie przepraszamy i zapewniamy, że robimy wszystko co w naszej mocy, aby się nie zdarzały.

    Wszystkie obecnie zaplanowane strzały powinny mieć aktualne daty zakończenia aukcji. Jeśli w przyszłości nastąpią kolejne zmiany, to nasz system powinien je automatycznie uwzględnić.

Jeśli u kogoś wystąpiły jeszcze jakieś inne problemy związane z ostatnimi awariami serwisu Allegro, to prosimy o ich zgłaszanie.
Poprzedni artykuł
Nowości i usprawnienia
Następny artykuł
Przerwa konserwacyjna Allegro